סוגי השמנים לעיסוי

אני מאמינה שכדי שהעיסוי יהיה באמת יעיל, יש להשתמש בשמן.

ידייך יחליקו בצורה טובה על העור, והתנועות יזרמו בחופשיות. נוסף לכך, השמנים מונעים שפשופים בעור. אל תשאיר כמויות גדולות של שמן על עורו של מקבל העיסוי בתום העיסוי.

יש כאלה שמתנגדים לשימוש באמצעי עזר כלשהו, אך עיסוי ללא אמצעי עזר עלול לגרום לתחושת אי- נוחות. כמו כן, התנועות אינן חלקות באותה מידה, במיוחד כשמקבל העיסוי הוא שעיר. עיסוי בשמן אף הופך את העור לחלק ורך. מכיוון שהדעות חלוקות, אני מציעה לך להשתמש בכל אמצעי שאיתו אתה מרגיש בנוח.

שמן שקדים
מכיל מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן, ומתאים לכל סוגי העור.
הוא מומלץ במיוחד לעור יבש, רגיש, מודלק או עור שסובל מהזדקנות מוקדמת. אפשר להשתמש בו בפני עצמו כשמן בסיס. שמן שקדים פופולרי מאד, ומשתמשים בו לעיתים קרובות כמרכיב העיקרי בתערובת שמני עיסוי.
צבעו צהוב חיוור, אין לו ניחוח חזק, ומרבים להשתמש בו בתעשיית היופי.

שמן גלעיני משמש ושמן גלעיני אפרסק
מעולים לכל סוגי העור. סגולותיהם כשמנים מזינים הופכות אותם לאידיאליים לפנים, במיוחד כשהעור יבש או רגיש. אף שאני נוהגת להשתמש בהם בתערובת, אפשר להשתמש בהם בנפרד, אלא שהם יקרים יותר משמן השקדים, מכיוון שמייצרים אותם בכמויות קטנות יותר.

שמן אבוקדו
כשאינו מזוקק יש לו צבע ירוק כהה נפלא והוא מכיל ויטמין D, לציטין וחומצות שומן. הוא חודר לעור בצורה טובה על פי סמיכותו, מרפא ומרגיע את כל סוגי העור. במיוחד יפיקו תועלת בעלי עור יבש שסובל מחוסר לחות, עור מקומט ועור עם אקזמה. בדרך כלל משתמשים בו במינון של עשרה אחוזים מתערובת השמנים, או פחות.

שמן קלנדולה
יעיל נגד דלקות ולכיווץ נקבוביות העור, בעל סגולות הורמונאליות, וסגולות ריפוי והרגעה. השמן מתאים במיוחד לאקזמה, לפסוריאזיס, לפריחות עור, לנימים קרועים ונראים בעור, לדליות רגליים, לפצעים, לצלקות, לפצעי לחץ, לחבלות ולעור רגיש. בדרך כלל משתמשים בשמן קלנדולה במינון של עד עשרה אחוזים מתערובת השמנים.

שתפו הפיצו אותי

הפופולריים ביותר

עוד לקריאה

בעיות מפרקים

ישנם מספר סיבות לבעיות המפרקים ותקראו את הסברים על מנת שתבינו טוב יותר.

מהו רייקי?

המילה "רייקי" מורכבת משתי מילים יפניות" "ריי" ו"קי".

מגע מרפא

אני תמיד מקדישה מספר דקות בודדות בסוף כל טיפול של עיסוי למגע מרפא.

דילוג לתוכן