רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה... האם זאת תורת הרפקלסים?

תהיתם פעם מהי באמת משמעות המילה?

לפני שנגלה לכם נספר לכם קצת איך הכל בעצם התחיל:

לפני אלפי שנים, גילו בפירמידות במצריים העתיקה ציורי קיר עתיקים שתיעדו שימוש בטיפול בשיטת הרפלקסולוגיה, אלפי שנים לאחר מכן נעלמו עדויות לשימוש בה עד שנת  1913.

ב1913 בארה"ב, רופא אף אוזן גרון, בשם בר פיצג'רלד, גילה שלחיצות עדינות בנקודות מסויימות בכף הרגל עוזרות להקלה ואף להחלמה מכאבים.

ב1930 המשיכה יוניס אינגהם לפתח אותה ואף כינתה אותה  בשם: "רפלקסולוגיה" , היא גילתה שכל לחיצה באזור מסויים בכף הרגל משפיעה על איבר אחר בגוף, היא הצליחה ליצור מפה מאוד מדויקת של כף הרגל, מפה אשר מנחה עד היום את הרפלקסולוגים כמטפלים.

משמעות המילה רפלקסולוגיה היא בעצם Reflection, השתקפות של מערכת כף הרגל שלנו, שיקוף של כל האברים ואזורי רפלקסים שמעבירים לנו תמונה של מה שבעצם קורה בגוף שלנו, אכן כן רפלקס – סולוגיה אך מלשון השתקפות Reflection- תורת ההשתקפות.

ידוע שגוף ונפש עובדים ביחד, ולכל איזור יש את המפה שלו, מפת עולם, מפה אזורית, מפה אווירית וכך הלאה והלאה, וכן אכן כמו שציינו יש גם מפה בכף הרגל שלנו, מפה מדהימה מלאה בקווים, הרים וגבעות, המפה המדהימה הזו עוזרת לנו לנתב לאזורים שונים בגוף שלנו, כל לחיצה היא עולם ומלואו, לדוגמא הבוהן שלנו כן החמודה הקטנה הזו, היא אחראית על איזור הראש, כמה לחיצות במקומות הנכונים ואם יש לנו חלילה מיגרנה בין אם קלה או קשה הקלה תורגש מיידית, והזרת החמודה שלנו , הקטנטונת, היא אחראית על איזור הקיבה, לחיצות מהירות אך עדינות ורכות יביאו לתחושת הקלה באזור המעיים.

וכן מה לעשות אנחנו האדם העובד, הלחוץ מירב שעות היום, רוב המתח שלנו מעבודה, ילדים, ואף לימודים מצטבר באזורי הכתפיים והגב שלנו מעמיס, מכביד ומעייף אותנו,

אם אנחנו דקה נסתכל ונבחן את מפת כף הרגל שלנו, ואכן נחבר בין XלYעלולים להתחולל ניסים ונפלאות. אני מזהירה אתכם, זה ממכר!

לחיצות עדינות ונעימות משחררות את המתח שהצטבר לנו ביעילות יותר מכל טיפול אחר,

וחוץ מזה אנחנו גם מרוויחים פינוק מעולם אחר!

אין כמו מגע שעוטף ומפנק אותנו להקל על מתיחות היוםJ

 

Comments (0)

Leave a comment

You are commenting as guest.